
Галотерапія (від грецької hals – сіль + therapeia – лікування) – застосування з лікувально-профілактичними цілями сухого аерозолю кухонної
солі (хлориду натрію). Метод ще називають галоаерозольною
терапією. Це лікування в умовах штучно відтвореного мікроклімату соляних печер. Благотворний вплив мають
солі, що містять іони та хлориди натрію.У галокамерах підтримується постійна температура без перепадів тиску та знижений рівень вологості за повної відсутності мікроорганізмів. Такий мікроклімат є гіпоалергенним і дозволяє ефективно очистити дихальні шляхи без використання лікарських препаратів.Соляні камери, як правило, обладнані зручними шезлонгами, є ігрові зони для дітей, світловий ефект.
Користь галотерапії :
природне очищення дихальних шляхів від блідотворних мікроорганізмів та пилу; відновлення функцій легень;
насичення крові киснем;
зміцнення імунітету;
оновлення та покращення стану шкіри завдяки інтенсивному насиченню клітин киснем.
Застосовують при захворюваннях: хронічному бронхіті; бронхіальній астмі; фарингіту; гаймориту; бронхоектатичної хвороби; вазомоторному та алергічному риносинусіті; хронічному фарингіті; при частих застудах; гіперсекреції сальних залоз; екземі у стадії ремісії; себореї; акне; псоріазі; вугровом висипі, дерматиті; трофічних виразках; ревматизмі; ішемії, стенокардії, відновлювальному періоді після інсульту, без ознак рецидиву, не менше, 6 місяців; реабілітація та покращення загоєння ран, після операцій.
Протипоказання: онкологічні захворювання, крім випадків життя понад 7 років, без ознак рецидиву; будь-які захворювання на стадії загострення; відкриті великі та незагоєні рани на тілі; активна стадія та відкриті форми туберкульозу; вагітність (консультація лікаря!); інфекційні захворювання, що передаються повітряно-краплинним шляхом; маленькі діти (консультація лікаря!); складне дихання, важкі форми астми та асфіксія; ураження шкіри на тлі цукрового діабету (консультація лікаря!).
Галотерапію відкрив польський лікар Фелікс Бочковський ще у ХІХ столітті. Він зауважив, що працівники соляних шахт ніколи не страждали на астму і швидко виліковувалися при застудних захворюваннях і рідко хворіли. Тоді він і висунув припущення про корисні властивості соляних шахт.
У 1959 році в шахті Велічка відкрилася перша соляна лікарня. Метод показав відмінні результати і було ухвалено рішення створювати штучні печери з аналогічним кліматом – галокамери. Лікувальний курс зазвичай становить від
10 до 25 днів. Для профілактики, проходять 1 раз на тиждень, якщо доктор не прописав інші умови і схеми лікування.
Наші менеджери з оздоровчого напрямку, завжди допоможуть знайти оптимальний оздоровчий курорт
для Ваших туристів.
Туристичний оператор Travel Desk.