
Бальнеотерапія або лікування мінеральними водами, це ефективний спосіб покращити самопочуття і провести, не менш ефективну, реабілітацію.Лікувальні ванни як ефективний вид бальнеотерапії.
Між собою лікувальні ванни відрізняються за складом, температурою та рухом води. Розрізняють:
загальні,
місцеві ванни та
напівванни. Їхня тривалість становить від
10 до 20 хвилин.
Курс лікування складається, як правило, із 10–15 ванн. Лікувальні ванни призначають через день або два дні поспіль із наступними днями перерви.
Приймають ванни, як правило, у водолікарнях та відділеннях бальнеологічного центру. Залежно від температури води ванни ділять на: холодні (до 20ºС, тривалість прийому 1-5 хв);
прохолодні (20-33ºС, тривалість прийому 3-5 хв);
індиферентну температуру (34-37ºС, тривалість прийому 10-15 хв);
теплі (38-39ºС, тривалість прийому 10-15 хв);
гарячі (40ºС та вище, тривалість прийому 3-5 хв).
Холодні і прохолодні ванни – мають тонізуючу дію, стимулюють функцію серцево-судинної та нервової систем, підвищують інтенсивність обміну речовин.
Теплі та індиферентні ванни – зменшують біль, знімають м’язову напругу, надають седативну дію, покращують сон.
Гарячі ванни посилюють потовиділення та стимулюють обмін речовин.
Крім того, використовують загальні або місцеві ванни з температурою води, що поступово підвищується або знижується, контрастні ванни (поперемінне занурення в гарячу і холодну воду). За складом води
лікувальні ванни можуть бути прісними, лікарськими і мінеральними.
Лікувальних ванн може бути понад сто видів. Точний склад ванни залежить від особливостей захворювання, а також від того, яких цілей прагнуть досягти за допомогою водолікування.Види лікувальних ванн можуть відрізнятися за складом, найпоширенішими залишаються: сірководневі; азотні; йодобромні; кисневі; вуглекислі; трав’яні; сольові або рапні; мінеральні або термальні.Оздоровчий ефект від ухвалення лікувальної
ванни досягається за рахунок тиску води на тіло. Завдяки цьому відбувається перебудова дихання, нормалізується робота серця та судин.
Найпоширеніші види:
Мінеральні ванни, де використовують природну мінеральну воду. Ця процедура зміцнює імунітет, зменшує запальні процеси, загоює рани, підвищує тонус м’язів.
Перлинні ванни, назва з’явилася через особливості гідромасажу: у воду під високим тиском надходять повітряні бульбашки, що нагадують перли. Після процедури покращується самопочуття, знімається нервова напруга. Тривалий курс перлинних ванн підвищує еластичність шкіри, нормалізує обмін речовин, знімає біль у суглобах.
Ароматичні ванни – ванни з додаванням екстрактів хвої, що містять ефірні олії, антиоксиданти, вітаміни. Вони заспокоюють нервову систему, розгладжують та пом’якшують шкіру. У жінок такі ванни покращують гормональний фон, оскільки хвоя містить фітоестроген, рослинний аналог жіночого гормону.
Йодобромні ванни – длля лікувального ефекту у воду додаються розчини броміду та йодиду натрію. Показання для проведення процедури – захворювання нервової системи, ожиріння, травми, ішемічна хвороба серця та церебральний атеросклероз.
Вихрові ванни. Це особливий вид струменевого підводного масажу в басейні з безліччю отворів. Силу та швидкість струменів можна змінювати, за рахунок чого і утворюються “вихори”. Такий хаотичний рух води покращує кровообіг та підвищує активність суглобів, тому вихрові ванни особливо корисні при відновленні після травм кінцівок.
Вуглекислі ванни – тут використовується вуглекисла мінеральна вода. Вона знижує рівень холестерину, допомагає при лікуванні цукрового діабету та порушень обміну речовин, а також при хронічних гінекологічних захворюваннях.
Чотирикамерна гальванічна ванна – це фізіотерапевтична процедура, проведення якої можливе одночасно для верхніх та нижніх кінцівок.
Основу фізіологічної та лікувальної дії чотирикамерних гідрогальванічних ванн на організм становить одночасний різнобічний та різноманітний вплив на нього потоків теплої води та 6 варіацій постійного та імпульсного струмів. Процедура має заспокійливу, відновлюючу, знеболювальну дію, сприятливо впливає на метаболізм, згортання крові, тонус кровоносних судин.
Туристичний оператор Travel Desk.